Az Egyesületről

Szécsiszigeti Szapáry Hagyományőrző Kulturális és Turisztikai Egyesületünk 2009. januárban alakult 13 taggal, majd újabb négy fő csatlakozott hozzánk. Tagjaink között minden korosztály képviselteti magát, a huszonévestől a nyugdíjasig, ebből adódóan a célként kitűzött feladatokat teljes körűen el tudjuk látni. Az Egyesület elsődleges célja, hogy Szécsiszigeten folytasson tevékenységet, fontos feladatának tartja, hogy segítsen a működési területén élőknek, elsősorban a fiataloknak megismerni a művészetek, helyi, népi hagyományok világát, ezzel elindítson egy hagyományokra építkező, fenntartható fejlődést. Önszerveződő helyi közösségként a tagok már 2005 óta hatékonyan tevékenykednek az előbbi célok megvalósításában, gerincét képezve a helyi önkormányzati rendezvények lebonyolításának.

A Szapáry Hagyományőrző Kulturális és Turisztikai Egyesület kifejezetten azzal a céllal jött létre, hogy általa a községhez és az egykor itt élő nemesi családhoz fűződő hagyományokat újjáélessze és életben tartsa. Célunk, hogy évente többször s többnapos programot szervezzünk a Szapáry név égisze alatt.

Egyesületünk mindent megtesz azért, hogy évről-évre több és értékesebb programmal, szórakozási lehetőséggel, gasztronómiai ínyencségekkel és a fiataloknak sztárfellépővel várjuk a vendégeinket a Szapáry-család egykori birtokán.

Mindezek megvalósításához pályázati lehetőségeket is szeretnénk igénybe venni.